Мезотерапія — це ін’єкційний метод омолодження та відновлення пружності шкіри за допомогою введення вітамінів, гормонів, ферментів та рослинних екстрактів. Також, поширена сфера застосування цієї процедури — видалення надлишкових жирових відкладень.
Ця техніка була розроблена ще 1952 року французьким доктором Мішелем Пістором. Спочатку її основним призначенням було зниження больових відчуттів. Але з того часу багато що змінилося і сьогодні мезотерапія використовується для:
- видалення жирових відкладень в області живота, стегон, сідниць, на ногах, руках та обличчі;
- зменшення проявів апельсинової кірки;
- розгладжування зморшок;
- ліфтингу шкіри;
- корекції фігури;
- освітлення пігментних плям;
- лікування випадання волосся.
Для проведення процедури використовують ультратонкі голки, за допомогою яких в середній шар шкіри (мезодерму) вводиться серія ін’єкцій. Мета мезотерапії – усунення першопричин, таких як поганий кровообіг та запальні процеси, які негативно впливають на стан шкіри.
У мезотерапії немає жодної формули складу ін’єкцій. Лікарі використовують дуже різні рішення, у тому числі:
- антибіотики та судинорозширюючі засоби. Тобто препарати, що видаються за рецептом;
- такі гормони, як тироксин та кальцитонін;
- ферменти, серед яких гіалуронідаза та колагеназа;
- екстракти трав;
- вітаміни та мінерали.
Вибір складу залежить від результатів, які ви хочете досягти. Але невелика кількість зволожуючої гіалуронової кислоти, деякі вітаміни та амінокислоти – обов’язкові інгредієнти. Типовий мезотерапевтичний склад може містити 50 компонентів для живлення, відновлення та омолодження шкіри, що вводяться через крихітні голки.
Чого очікувати від мезотерапії?
Час проведення процедури триває приблизно тридцять хвилин. Хоча її не можна назвати болісною – ви можете відчувати дискомфорт. Тому, у разі чутливої шкіри, допускається використання знеболювального крему. Після процедури можлива поява синців та набряків, які мають зникнути протягом 24 годин. Ви помітите, що шкіра стане більш сяючою, зволоженою, еластичною, а її текстура стане кращою. Рекомендований курс – 6-8 сеансів з двотижневим інтервалом. Далі косметологи радять проходити підтримуючі процедури 1-2 рази на рік.
Які переваги?
Мезотерапія може миттєво покращити тьмяну, втомлену шкіру та усунути неглибокі зморшки. Також ця процедура сприяє покращенню кровообігу, допомагаючи організму позбутися токсинів, що викликають старіння. Мезотерапія також може бути використана для лікування пігментації, рубців від висипу вугрів і входити в комплекс інших процедур, як наприклад Ботокс, для посилення їх ефекту.